Často kladené dotazy

Jak nakupovat?

Předtím, než u nás začneš obchodovat, musíš se zaregistrovat. Po registraci máš aktivní účet, díky kterému můžeš přidávat nové předměty a komunikovat s ostatními uživateli. Doporučujeme registraci přes Facebook, mlžeš tak své předměty lépe propagovat.

Pokud se ti nějaký předmět líbí, klikni na Tohle chci! a dej tak prodávající vědět, že tě její předmět zaujal. V soukromých zprávách se dohodnete na ceně a způsobu doručení.

Až ti zboží dorazí, nezapomeň ohodnotit prodávající. Tuto funkci nalezneš ve svých zprávách, v záložce Mé obchody.

Občas se může stát, že ti doručené zboží nebude vyhovovat tak jak sis představovala. Můžeš jej u nás znovu prodat nebo se domluvit s uživatelkou na vrácení. Upozorňujeme, že pokud na zboží není žádná vada, prodávající ti nemusí vyhovět!

Pokud stav předmětu neodpovídá popisu, neváhej nás kontaktovat!

Prodávající mi ještě neodpověděla

Pokud máš zájem o vystavený předmět a prodávající ti ještě neodpověděla, je zřejmě neaktivní. Toto si můžeš ověřit tak, že klikneš na její profil, kde uvidíš její poslední přihlášení na Dejdal.cz. Pokud je u uživatelky neaktivita delší dobu, podívej se po jiném, podobném předmětu.

Zaplacený předmět mi nedorazil

Dojde-li k situaci, kdy máš vystavený předmět již zaplacený a po delší dobu ti nedorazil, doporučujeme ti následující postup:

  1. Napiš prodávající soukromou zprávu s detaily obchodu
  2. Pokud byl předmět odeslán doporučeně, vyžádej si číslo zásilky a tak zjistíš, kde se momentálně nachází. Více informací ZDE
  3. Nastane-li případ, že ti uživatelka nechce vrátit peníze a poslat ti zboží nebo s tebou vůbec nekomunikuje, neprodleně nás kontaktuj. Do zprávy uveď nick uživatelky, detaily obchodu, částku a konkrétní předmět. Do zprávy také přilož odkaz, ve kterém probíhala Vaše komunikace.
  4. Pokusíme se s prodávající spojit a vyřešit vzniklou situaci. Pokud ze strany uživatelky nedojde k dohodě, zablokujeme její účet
  5. Následně jdi na nejbližší policejní stanici a podej oznámení pro podvod. Policii předej kontakt na nás. Policie toto musí řešit, i když se jedná o přestupek. Náš tým poté s policií spolupracuje.